در این مقاله از سایت نیازمندی کارا نیاز که از وبلاگ زرین پال نوشته محمد عباسی‌فرد که بدون هیچگونه دخل و تصرفی به دلیل کاربردی بودن و انتشار مطالب با محتوا غنی با رعایت کامل حقوق مؤلف و کپی رایت نقل میگردد میخوانیم :

راه‌اندازی و توسعه‌ی یک کسب و کار اینترنتی یا یک اِستارت‌آپ این روزها تبدیل به موضوعِ داغ و جذابی شده است که سایت‌ها و وبلاگ‌های زیادی راجع‌ به آن نوشته‌اند. مُدعای این حرف می‌تواند یک جستجوی ساده در گوگل باشد.

اما چیزی که در بین این مطالب جلب توجه می‌ کند نظرهای ارسالی کاربران می‌ باشد، نظراتی که به نویسنده‌ی مطلبِ نوشته شده درباره‌ی کسب و کارهای آنلاین گوش‌زد می‌کند حرف‌های گفته شده در نوشته، در واقعیت رنگ دیگری به خود می‌گیرند.

پیدا کردن یک نیاز در بازار و انتخاب بخش کوچکی از آن، تحقیق و راه‌اندازی یک وبسایت، بازاریابی اینترنتی و تبلیغات و چندین و چند توصیه‌ی دیگر برای راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتیِ موفق، همگی خوب و لازم‌اند اما عمل کردن به این توصیه‌ها به معنی موفقیتِ قطعیِ شما در راه‌اندازی و توسعه‌ی یک کسب و کار اینترنتی نیست! در حالی که عمل نکردن به این توصیه‌ها نیز قطعاً مساوی است با شکستِ کسب و کار اینترنتی شما!

اصلاً قصد نا امید کردن شما را نداریم، بلکه می‌خواهیم با بیان تجربه‌هایی از کسب و کارهای اینترنتی موفق، دیدِ بازتر و واقع‌گرایانه‌تری به شما هدیه دهیم برای یک تصمیم‌گیری درست و شناختِ مسیر پیش رویتان.

سرمایه‌گذاری در آخر لیست !

شکی نیست که راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین نیاز به سرمایه دارد، اما تاکید و تمرکز بیش از حد روی این موضوع اشتباه است.

ایده و موضوع کسب و کار آنلاین، تیم اجرایی قوی، به کارگیری تجربیات و استفاده از الگوهای آزمایش شده‌ی جهانی مواردی هستند که در یک کسب و کار اینترنتیِ موفق جلوتر از سرمایه قرار می‌گیرند. در این لیستِ بسیار مهم، سرمایه‌گذاری در آخر لیست قرار دارد.

متاسفانه در فضای اِستارت‌آپ‌های ایران چیزی که بیش از همه مورد توجه است سرمایه‌گذاری روی کسب و کار است و اگر این کسب و کار موفق نشود، همه عدم سرمایه‌گذاری لازم و مناسب را علت شکست می‌دانند.

۱۸ ساعت کار روزانه

کسانی که در نوشته‌هایشان راه‌اندازیِ یک کسب و کار آنلاین را بسیار ساده می‌شمارند، هدفی جز جذب مخاطب و بازدیدکننده برای تارنمای خود ندارند، چرا که واقعیت این است و شما باید بدانید شروع و توسعه‌ی یک کسب و کار آنلاین و یا تاسیس یک شرکت یا تجارتی به شکل اِستارت‌آپ نیازمند روزانه ۱۴ تا ۱۸ ساعت فعالیت مفید است آن هم برای مدت چندین سال برای حاصل شدن یک نتیجه‌ی خوب.

مجوزهای لازم و توزیعِ مناسب

تجربه نشان داده است که مشکلات بزرگ و حل نشدنی‌ای بر سر راه کسب و کارهای اینترنتی در ایران وجود ندارد. فعالیت در حوزه‌ی تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی صرفاً نیازمند مجوزهایی از اَصناف و دریافت نماد اعتماد الکترونیکی است.

اما این نکته را باید بدانید که زیرساخت توزیع و گستردگی شبکه‌ی پُستی ایران که نسبتاً عملکرد مناسبی هم دارد، متناسب با کسب و کارهای اینترنتی طراحی نشده است. در ابتدای کسب و کار آنلاین‌تان شاید توزیع از طریق پُست کارآمد باشد اما مطمئناً برای توسعه‌ی فعالیت‌هایتان باید به دیگر روش‌های توزیع نیز نگاهی داشته باشید. البته اگر کسب و کار آنلاین شما به توزیع کالا نیاز داشته باشد.

محتوا، وبسایت شما را زیبا و پربازدید می‌کند !

یک وبسایت با طراحی ساده و کاربردی بسیار خوب است، استفاده از تکنیک‌های بهینه‌سازیِ جستجو برای هدایت ترافیک به وبسایت خوب است، اما کافی نیست!

تولید محتوای غنی و مفید به زبان فارسی است که باعث جذب هرچه بیشتر بازدیدکنندگان به وبسایت شما می‌شود. شاید کمی شعارگونه به نظر برسد اما واقعیت است، تولید محتوای تخصصی و بی‌طرفانه‌ای که مورد استقبال کاربران قرار بگیرد یکی از عوامل مهم در توسعه‌ی کسب و کار اینترنتی شما محسوب می‌شود، شک نکنید!

اما کلام پایانی

اگر تا به اینجا همراه مطلب بوده باشید شاید در دلتان می‌گویید ما هم دیگر زیادی سخت گرفته‌ایم و از آن طرفِ بوم اُفتاده‌ایم، اما حقیقت این است که راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی زمان مناسبی برای آزمون و خطا یا قدم گذاشتن در مسیری ناشناخته نیست.

در این مطلب سعی شده تجربه‌ها و واقعیت‌های راه‌اندازی و توسعه‌ی یک کسب و کار آنلاین، صادقانه بیان شود تا در مسیر شناخته‌ شده‌‌تری قدم بردارید.

لینک مطلب : از حرف تا واقعیتِ اِستارتِ یک اِستارت‌آپ

مقالات مرتبط

آخرین تکنیکهای سئو در سال 2016

صفحه یک گوگل باشید

بررسی روش هاي تبليغ در اينترنت

سایت نیازمندی کارا نیاز © 1395