سایت نیازمندی کارا نیاز | بزرگترین سامانه ثبت و نمایش تبلیغات ویژه و رایگان

اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد - 22332753

اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد

آگهی رایگان
  • خدمات خدمات مسافرتی
  •  email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹
  • 895 بازدید
  • email
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
  •    تهران تهران

در این ‌مطلب می خواهیم در رابطه با شرایط اخذ اقامت آمریکا صحبت کنیم و بیشتر به این موضوع بپردازیم که آیا با تولد در آمریکا می توان تابعیت آمریکا را دریافت کرد یا خیر. ابتدا باید بدانیم که چگونه شهروند امریکایی باشیم.

براي اینکه به توان به یک شهروند امريكايي تبدیل شد دو راه اصلی وجود دارد:

1- در بدو تولد شهروند امریکا شدن

2- بعد از تولد از طریق قبول تابعیت شهروند امریکا شدن.

برای اینکه در بدو تولد بتوان به یک شهروند امریکایی تبدیل شد، فرد باید در ایالات متحده یا در مناطقی که در حوزه ی قضايي ایالات متحده امریکاست متولد شد. کسانی که حتی یکی از والدینش در هنگام تولدش شهروند امریکايي بوده است نیز امکان دارد واجد شرایط تابعیت در بدو تولد شوند. اگر در هنگام تولد شخصی شهروند امريكايي نشد، باید برای قبول تابعیت از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) اقدام كند. در این قسمت می خواهم در رابطه با مزایای داشتن تابعیت ایالات متحده آمریکا توضیحاتی دهم.

مزایای تابعيت ایالات متحده :

برای یک شهروند امريكايي مزایای بسیاری وجود دارد. یک شهروند امریکایی حق رأي دارد اما کسانی که شهروند نیستند این حق را ندارند. همچنین فقط شهروندان می توانند در رای گیری انتخابات فدرال رأي بدهند، حتی ایالات متحده حق رأي در انتخابات ایالتی و محلی را هم فقط به شهروندان خود اختصاص داده است. در بعضی مواقع، شهروندان در هنگام پردازش سریع تر مهاجرت به ایالات متحده براي آوردن اعضای خانواده خود از خارج از کشور بهره مند مي گردند. حتی آن دسته از افرادی که یکی از والیدنش شهروند امریکایی باشد و او خارج از ایالات متحده متولد شود، به صورت خودکار به عنوان یک شهروند امريكايي محسوب مي گردد. یکی از مزایای شهروندان امریکایی بودن داشتن دسترسی به کمک های دولت ایالات متحده در هنگام سفر به خارج از کشور و بهره مندی از آن و حتی اگر یک شهروند امریکایی باشید و گذرنامه امريكايي داشته باشید، ممکن است در هنگام سفر به کشورهای دیگري که با ایالات متحده موافقتنامه محلي دارند دیگر نيازی به دریافت رواديد برای سفر به آن کشورها را ندارد. از آنجایی که اکثر سازمان های دولتی امریکا کارکنان خود را ملزم به داشتن تابعيت مي كنند پس شهروندان امریکایی دسترسی بیشتري به مشاغل فدرال دارند. همچنین آنها دسترسی بیشتري به استفاده از برجسته ترين آموزش هاي عالی در جهان را دارند و به راحتی می توانند از شرایط نرخ شهریه دولتي در کالج ها و دانشگاه های دولتی استفاده کنند. در نهایت، همچنين شهروندان امریکایی شانس بیشتری برای به دست آوردن مقامات دفتري را دارند زیرا برای انتخاب بسیاری از مقامات دفتري داشتن تابعیت الزامي است.

 

http://gashtenavid.com/

ثبت آگهی رایگان