سایت نیازمندی کارا نیاز | بزرگترین سامانه ثبت و نمایش تبلیغات ویژه و رایگان

برخی از مضرات دستگاه تصفیه آب - 77999407

برخی از مضرات دستگاه تصفیه آب

آگهی رایگان
  • خدمات خدمات منزل
  •  email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸
  • 808 بازدید
  • email
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
  •    تهران تهران
  • http://golestane.net/

مضرات استفاده از دستگاه تصفیه آب
بر اساس تحقیقات انجام شده در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران استفاده از دستگاههای تصفیه آب موجب از بین رفتن ۹۰ تا ۹۵ درصد از املاح مفید آب می شود . 
کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: بر اساس دو طرح تحقیقاتی استفاده از دستگاههای تصفیه که به روش اسمز معکوس(RO ) عمل می کنند موجب از بین رفتن بخش زیادی ازاملاح مفید آب از جمله کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فلور می شود. 
مهندس یوسف علی پزشک با بیان اینکه استفاده از دستگاه های تصفیه آب موجب از بین رفتن سختی آب شده و آب را به آب سبک تبدیل می کند خاطر نشان کرد: براساس مقالات و پژوهشهای انجام شده در سطح کشور های مختلف آب سبک در درازمدت موجب بروز آسیبهای جدی به قلب و عروق و اختلال در رشد استخوانی کودکان می شود. 
کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علو م پزشکی تهران با اشاره به اینکه بیشتر مردم از رنگ، وجود گل و لای، طعم و بوی آب شکایت دارند و این امر ناشی از مشخصات فیزیکی آب است در حالی که دستگاههای تصفیه بر ساختار شیمیایی آب تاثیر می گذارند .اظهار داشت: استفاده ازفیلترهای ساده زغالی، شنی و ماسه و یا تصفیه های تک فیلتره در مناطقی که مشکل فیزیکی آب دارند راهکاری مناسب برای حل این موضوع به شمار می رود . 
مهندس پزشک با بیان اینکه سختی آب یکی از شاخصهای اصلی در استاندارد آب سالم به شمار می رود گفت : در حال حاضر سختی آب تهران ۳۰۰ تا 1100 میلی گرم در لیتر است که براساس شاخص ها حد مجازآن100 الی 200 میلی گرم در لیتر است و این در حالی است که با استفاده ازدستگاههای تصفیه آب سختی آب به ۳۰ تا ۴۰ میلی گرم می رسد که برای سلامتی زیان آور است . 
وی با بیان اینکه توليدكنندگان دستگاه تصفیه آب براي فروش كالاهاي خود نياز به بازار مصرف دارند به همين علت به جاي اينكه به سختي آب نگاه واقع بينانه داشته باشند، نگاهی كاسب كارانه دارند گفت : برخی از سودجویان اقدام به قرار دادن دو الکترود فلزی در مسیر تصفیه آب می کنندکه این امر پس از مدتی موجب ایجاد رسوب و لای در دستگاه می شود و از این حربه برای تبلیغات خود و اینکه آب آشامیدنی مشکل دارد استفاده می کنند . 
کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علو م پزشکی تهران وجود طعم و گلو لای در آب آشامیدنی برخی از مناطق تهران را نیز ناشی از ایجاد مشکل درسیستم آبرسانی و یا تصفیه آب عنوان کرد و تاکید کرد در این راستا شرکت های آب و فاضلاب باید با اتخاذ تدابیر مناسب این مشکل را رفع کنند.البته باید خاطر نشان کرد که با استفاده از دستگاه تصفیه آب استاندارد و نصب توسط افراد متخصص می توان سختی آب را طوری تنظیم نمود که بین 100 الی 200 قرار بگیرد و مشکلی برای سلامتی پیش نیاید.

 

 

http://golestane.net/

ثبت آگهی رایگان