سایت نیازمندی کارا نیاز | بزرگترین سامانه ثبت و نمایش تبلیغات ویژه و رایگان

دوش و چشم شوی اضطراری - 02636204252

دوش و چشم شوی اضطراری

آگهی رایگان
  • صنعت لوازم صنعتی
  •  email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳
  • 905 بازدید
  • email
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
  •    تهران تهران
  • امام خمینی، نبش خیابان حافظ، مجتمع میلاد نور، طبقه چهارم

در صورت مواجهه با مواد شیمیایی ، وجود دوش ها و چشم شوی های اضطراری اثرات این مواد را تقلیل می دهد های مهندسی مناسب و دستورالعمل های ایمنی متاسفانه مواجهه تصادفی با مواد شیمیایی هنوز وجود دارد و در نتیجه استفاده از چشم شوی و دوش های اضطراری ، دستکش ها ، شیلد های صورت و تجهیزات حفاظت انفرادی ضروری می باشد
با وجود کنترل های مهندسی مناسب و دستورالعمل های ایمنی متاسفانه مواجهه تصادفی با مواد شیمیایی هنوز وجود دارد و در نتیجه استفاده از چشم شوی و دوش های اضطراری ، دستکش های ایمنی ، شیلد های صورت و تجهیزات حفاظت انفرادی ضروری می باشد ، مواجهه با مواد شیمیایی خطرناک ، به ویژه مواد خورنده ، دارای اهمیت بوده و تاخیر در عدم دسترسی به منابع آب حتی برای چند لحظه ممکن است باعث آسیب جدی گردد.
در صورت مواجهه با مواد شیمیایی ، وجود دوش ها و چشم شوی های اضطراری اثرات این مواد را تقلیل می دهد. استفاده از دوش های اضطراری در مشاغلی توصیه می شود که بخش هایی از بدن در تماس با مواد خطرناک باشد. این تجهیزات طبق استانداردها می بایست در فاصله 30- 15 متری از خطر (100-50 فوت ) قرار داده شوند تا مدت زمان دسترسی به آنها بیشتر از 10 ثانیه طول نکشد . البته 10 ثانیه به نوع ماده بستگی داشته و به اثرات بالقوه مواد شیمیایی ممکن است تغییر یابد .
در محیط های کاری که اثرات زیان آور مواد خطرناک فقط محدود به چشم و صورت افراد می شود ، استفاده از چشم شوی وسیله مناسبی برای حفاظت از افراد می باشد.
مدت زمان شستشو:
در مورد چشم شوی و دوشهای اضطراری توصیه می شود که باید از مقدار زیادی سیال تمیز ، با فشار کم ، برای مدت 15 دقیقه استفاده شود. در صورتیکه خصوصیات مواد شیمیایی شناخته شده باشد مدت زمان شستشو می تواند تغییر یابد
: به عنوان مثال
- برای محرک های ملایم شیمیایی ، حداقل بمدت 5 دقیقه
- برای محرکهای متوسط تا شدید شیمیایی ، حداقل بمدت 20 دقیقه
- برای مواد خورنده ای که خاصیت نفوذ پذیری ندارند ، حداقل بمدت 20 دقیقه
- برای مواد خورنده که نافذ می باشند ، حداقل بمدت 60 دقیقه
توصیه هایی در مورد موقعیت مکانی نصب دوش ها و چشم شوی های اضطراری:
تا حد امکان در نزدیکی محل خطر نصب گردد.
مانعی بین محل و موقعیت کاری و محل نصب این تجهیزات وجود نداشته باشد.( یعنی کارگران مجبور نباشند برای رسیدن به محل نصب این تجهیزات از بین راهرو ها یا ماشین آلات عبور نمایند.)
در محل مناسبی نصب گردند که به راحتی قابل مشاهده باشند.
در سطوح ارتفاعی یکسان قرار گیرند(پله ها بین موقعیت کاری و تجهیزات اضطراری ، قرار نداشته باشند)
تا حد امکان در نزدیکی راه های خروج اضطراری نصب شوند تا در هنگام بروز حوادث ، گروه نجات بتواند به راحتی به فرد حادثه دیده دسترسی داشته باشند.
در صورت نصب دوش ها و چشم شوی های اضطراری در بیرون از محیط کار ، از یخ زدگی حفاظت شود.
محل نصب دوش ها و چشم شوی های اضطراری باید با تابلوی مناسب مشخص شود.

شرکت خدمات مهندسی ایمن سلامت زیست آزما (شیاکو)
www.sheaco.ir

ثبت آگهی رایگان